مهارت های ما

شرکت خدمات فنی میادین آسماری، در سال 1384، توسط تیمی از متخصصین صنایع نفت و گاز کشور و سرمایه‌گذار داخلی به‌منظور ارائه خدمات فنی و تخصصی نمودارگیری تأسیس شد. این شرکت نخستین شرکت خصوصی تماماً ایرانی درزمینه خدمات نمودارگیری در کشور بوده و با اعتقاد راسخ به پتانسیل‌ها و توانایی‌های موجود در داخل کشور، جهت ارائه هر چه کیفی‌تر خدمات نمودارگیری کار خود را آغاز نمود. شرکت خدمات فنی میادین آسماری، به‌عنوان پیشگام و اولین شرکت خصوصی ایرانی درزمینه نمودارگیری در ایران؛ دارای سوابق درخشان و قابل اتکا در اجرای موفق انواع خدمات در شاخه‌های متنوع مهندسی و فنی است. به همین دلیل است که امروزه، آسماری یکی از نمودهای انگیزه و پیشرفت در صنعت بالادستی نفت است. دستاوردهای با ارزش این شرکت دلیل توجه کارفرمایان به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌ها در طول سال‌های اخیر در تبدیل فرصت‌ها به پیشرفت و دستاوردهای قابل اتکا می‌باشد. آسماری از سال 1386 به‌عنوان یکی از شرکت‌های مورد تایید فنی و تخصصی از سوی شرکت مناطق نفتخیز جنوب، قرارداد مستقیم ارائه خدمات نمودارگیری را به نیابت از شرکت ملی نفت ایران منعقد نموده و در حال حاضر پس از چندین سال ارائه خدمات، عملکرد و کارنامه این شرکت، سراسر افتخار و پیشرفت بوده و امروز صاحب بیشترین میزان قراردادهای منعقده جهت ارائه خدمات نمودارگیری در میادین خشکی کشور است. شرکت خدمات فنی میادین آسماری، شرکتی مدیریت محور با گرایش ارائه راه‌حل‌های بدیع به کارفرمایان خود است تا به آن‌ها در گذر از شرایط مختلف یاری رساند. این شرکت با هدف ارائه خدمات بهتر و کیفی به‌منظور همکاری طولانی مدت با کارفرما گام بر می‌دارد و به همین منظور با ایجاد و همکاری یک شبکه از شرکت‌های داخلی و خارجی می‌تواند بهترین فرصت‌ها و امکانات را از طریق آن‌ها ایجاد نماید که در نهایت نتایج پربار برای خود، شرکای تجاری، همکاران و علی‌الخصوص کارفرمایان داشته باشد.

خدمات نمودارگیری چاه:

نمودارگیری تولید در واقع ثبت داده‌های مربوط به اندازه‌گیری یک یا چند پارامتر سیال تولید شده در چاه نفت است که از این داده‌ها برای توصیف یا پیش‌بینی رفتار چاه تولیدی استفاده می شود. نمودارگیری تولید با اهداف گوناگونی ازجمله ارزیابی عملکرد دینامیکی و میزان تولید در بخش‌های مختلف چاه، عیب‌یابی مشکلات پیش‌آمده و پایش میزان اثربخشی عملیات تحریک یا تکمیل چاه انجام می‌پذیرد.

خدمات نمودارگیری شرکت خدمات فنی میادین آسماری شما را قادر می‎سازد تا نیاز به عملیات‎های پرخطر و هزینه زا را کاهش دهید. این شرکت با ارائه گستره‌ای وسیعی از انواع نمودارگیری تولید به مشتری امکان می‎دهد تا به بالاترین سطوح تولید در تمامی شرایط خشکی و دریا دست یابد.

خدمات ارزیابی مطلوبیت چاه:

با توجه به اینکه هر چاه نفت از هزاران متر لوله و چندین تن سیمان تشکیل‌شده است، مطلوبیت هر چاه سؤالی است که پاسخ آن از عهده هیچ ابزار یا اندازه‌گیری به‌تنهایی برنمی‌آید. عدم بررسی هرگونه نشتی هرچند کوچک می‌تواند عواقب مختلفی از کاهش تولیدی تا تخریب محیط‌زیست داشته باشد که خود موجب توقف تولید، تعمیرات هزینه‌بر و جرائم مختلف قانونی است.

متخصصین ما در زمینه ارزیابی مطلوبیت چاه با ارائه خدمات گسترده‌ای به شما کمک می‌کنند تا بتوانید هزینه‎های نگهداشت و تعمیر چاه را مدیریت کنید.

خدمات پایش اشباع مخزن:

بایستی بلافاصله پس از تکمیل چاه و آغاز تولید، مخزن نفتی برای پیش‌بینی رفتار آن و برنامه‌ریزی فرایند تولید به‌طور پیوسته مورد پایش قرار گیرد. نرخ تولید در تجهیزات سطحی برخی اوقات نشانه خوبی است اما گاهی به‌منظور شناخت حرکت سیال در مخزن و بین چاه‌ها باید از اندازه‎گیری درون‌چاهی بهره برد.

خدمات بازیابی لوله چاه:

در صنایع استخراج نفت و گاز، بازیابی لوله اغلب عملیاتی از قبل پیش‌بینی‌نشده است. مشکلات زمین‌شناختی، مسیر پیچ و خم‌دار و نشست سازند ازجمله مواردی است که می‎تواند موجب گیر کردن لوله‎های حفاری در حین عملیات گردد. تخصص و تجربه شرکت خدمات فنی میادین آسماری می‌تواند در مواقعی که لوله‌های حفاری گیر کرده‌اند راهگشا باشد و زمان و هزینه‌های هدر رفته را به حداقل برساند.

ما راه‌حل‌های مختلفی را برای شرایط و مشکلات مختلف پیش‌آمده در رابطه با لوله‌های حفاری ارائه می‌کنیم به‌عنوان‌مثال تکنولوژی جدید ما برای تشخیص محل گیرکردگی لوله باعث می‍شود تا از طریق یک یا حداکثر دو بار نمودارگیری محل آزادسازی لوله مشخص گردد.

خدمات مشبک‌کاری:

مشبک‌کاری فرآیندی است که جهت سوراخ کردن لوله جداری برای عبور جریان سیال، از مخزن نفتی به درون ستون چاه، مورداستفاده قرار می‌گیرد. این عمل معمولاً به‌وسیله‌ی تفنگ‌های مخصوص انجام می‌گیرد. تمامی تجهیزات به کاررفته در یک سیستم سخت‌گیرانه کنترل کیفیت مورد تست و بررسی (ازجمله استاندارد API RP 19B) قرار می‌گیرد.


ماموریت ها

شرکت خدمات فنی میادین آسماری، با اتکا به دانش و نیروی توانمند داخلی و با استفاده از علم و تکنولوژی روز، با تولید و عرضه خدمات خود، همواره در بسط و گسترش دامنه خدمات و محصولات می‌کوشد و با تمام توان درصدد تأمین و رفع نیازهای صنعت، علی‌الخصوص صنعت نفت در کشور است. این شرکت با تکیه بر توان، تلاش، دقت و انضباط کاری و با جذب بهترین متخصصین در تمام امور می‌کوشد تا بهترین گزینه برای کارفرمایان باشد. این امر جز در سایه همدلی و هماهنگی کلیه ارکان شرکت به دست نخواهد آمد، لذا شرکت خدمات فنی میادین آسماری با توسعه روزافزون و با هم‌افزایی توان و قابلیت‌های نیروی انسانی و دانشی خود، در پی ارائه مداوم خدمات نوین و باکیفیت در زمینه‌های مختلف بالادستی صنعت نفت است.


چشم‌انداز

شرکت خدمات فنی میادین آسماری قصد دارد در افق آینده خود سرآمد تأمین و تولید خدمات و محصولات مرتبط با صنایع بالادستی مهندسی نفت در سراسر ایران و منطقه باشد؛ انطباق خدمات و محصولات بر استاندارهای ملی و بین‌المللی و توجه ویژه به حفظ محیط‌زیست، بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی همواره سرلوحه فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های این شرکت می‌باشد؛ به‌گونه‌ای که دارای بالاترین سهم در بازار بوده و با حفظ منافع ذینفعان به‌ویژه کارفرمایان متضمن سود صاحبان سرمایه باشد. این شرکت با روند توقف‌ناپذیر توسعه خدمات و محصولات، در پی گسترش خود است تا به یک شرکت قابل اتکا مادر تخصصی بالادستی نفت تبدیل گردد.

جوایز و عناوین

فرصت شغلی